Najnowsze
MK_Parkowe opalanie_150x230cm_2023.jpg

Inspiracją do tego płótna była scena podglądnięta przeze mnie w Parku im. Wisławy Szymborskiej w Krakowie przy ul. Karmelickiej, niedługo po jego otwarciu. W centrum miasta, na środku parku, który upamiętnia szacowną noblistkę z Krakowa – i poprzez liczne elementy zagospodarowania nawiązuje do patronki lub jej poezji – bezpruderyjnie opala się swoisty osobnik. Bo park jest przecież dla mieszkańców!

Malarstwo

malarstwo

Instalacje

szkice

Małgorzata Kaczmarska

W pracy artystycznej wykorzystuję różne media. Do malowania szukam wystarczającego impulsu, żeby zainicjować proces tworzenia obrazu; może być wizualny lub problemowy. A w już powstającym obrazie najbardziej interesuje mnie jego płaszczyzna malarska. Chciałabym, żeby była dobra i ciekawa, powinna stanowić dla mnie wyzwanie – w kategoriach malarskich. 

Często sięgam do tematyki autobiograficznej, w procesie tworzenia wykorzystuję wiedzę i świadomość artystycznych środków przekazu. Równocześnie, z łatwością daję się ponieść emocjom i skoncentrowanej energii, które sama prowokuję w celu uzyskania nieplanowanego rozwiązania.